Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtyři dohody

2. 2. 2010

Čtyři dohody jsou esencí moudrosti starých Toltéků, známých po celém Jižním Mexiku jako ženy a muži poznání. Jejich dodržováním můžete nečekaně zrychlit postup na své stezce za poznáním.

Toltéové - předkové Aztéků,  byli národem, který žil na území Jižního Mexika. Zkoumali duchovno a starobylé praktiky. Jejich moudrost  byla předávána z generace na generaci.

Poslyšte jejich Čtyři dohody:

1. Nehřešme slovem

Hovořte jako osobnost. Říkejte jen to, co si myslíte. Vyhýbejte se užívání slova proti sobě, nebo k pomlouvání druhých. Užívejte sílu slova ve jménu lásky a pravdy.

2. Neberme nic osobně

Nikdo nic nedělá kvůli vám. Co druzí říkají a dělají je projevem jejich vlastní situace a snů. Když budete imunní proti názorům a činům druhých, nestanete se obětí zbytečného utrpení.

3. Nevytvářejme si žádné doměnky

Nalezněte odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chcete. Komunikujte s ostatními tak jasně jak jenom dovedete, abyste se vyhnuli nedorozuměním, smutku a dramatům. Pouze touto jedinou dokážete zcela změnit svůj život.

4. Dělejme vše tak,  jak nejlépe dovedeme

Vaše činnost se mění od okamžiku k okamžiku; budete vypadat jinak, když jste nemocní, než když jste zdraví. Dělejte však za všech okolností vše, jak nejlépe dovedete, a vyhnete se zbytečným soudům a lítosti.

Obrazek

 

.