Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozdrav ve cvičení

Zavedla jsem ve svých cvičeních pozdrav v úvodu i v závěru cvičení. V čínském cvičení Chuej čchun kung je to v úvodu pozdrav NI HAO (čti NI CHAO) . Jedná se o pozdrav při shledání - potkání. NI značí -  ty a HAO je - dobrý, dobře.  Je to nejpoužívanější čínský pozdrav, který může znamenat i AHOJ. V závěru cvičení se zdravíme pozdravem ZAI JIAN (čti CAI ŤIEN). Je to pozdrav při loučení a znamená ZAI - opět, JIAN - vidět. Znamená tedy NA VIDĚNOU, NA SHLEDANOU. V józe máme na začátku pozdrav NAMASTÉ, což znamená česky něco jako KLANÍM SE. V závěru jógového cvičení  vyslovujeme v sanskrtu a posléze česky přání - SUBHAM ASTU SARVA DŽAGATAM - ŠŤASTNY AŤ JSOU VŠECHNY BYTOSTI.

V obou cvičeních si zvykli všichni na pozdravy natolik, že je již sami připomínají, pokud se stane, že na ně zapomenu. Takže SUBHAM ASTU SARVA DŽAGATAM.             japonka.gif

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood difficulties - If you want know more

(AsnubsToto, 26. 7. 2018 15:06)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-est-il-vendu-sans-ordonnance/